Alchemiczne złoto - obiekt pożądania i symbol luksusu

Każda kobieta kocha piękną biżuterię i potrafi dostrzec jej klasę i urok. Obecnie coraz popularniejszym metalem szlachetnym, służącym do jej wyrobu staje się wielobarwne i białe złoto. Niektóre egzemplarze wzbogaca się jeszcze o kamienie szlachetne, które nadają im wyjątkowego charakteru i wydobywają piękno z każdej kobiety. Taka biżuteria oprócz tego, że piękna, jest także bardzo cenna, dlatego trzeba o nią szczególnie dbać i chronić przed kradzieżą czy zgubieniem. Białe złoto cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród młodszych pań, które cenią je za dyskretny wygląd i wdzięk. Dodaje ono klasy każdej kobiecie, które je nosi, i mimo że wyglądem bardzo przypomina srebro, pozwala poczuć się każdej kobiecie wyjątkowo, a przy okazji nie kusi złodziei. Nie dziwi zatem fakt, że coraz większym uznaniem cieszą się wykonane z białego złota pierścionki zaręczynowe czy obrączki. Można je już kupić w większości salonów jubilerskich, a także wykonać na indywidualne zamówienie. Aby uatrakcyjnić ich wygląd, można dodać jeszcze niewielkie cyrkonie czy brylanty lub poprosić jubilera o grawer, który podkreśli doniosłość chwili. Wykonane z białego złota obrączki można także kupić za pośrednictwem Internetu, wybierając spośród setek modeli w różnej cenie, która zależy głównie od próby złota. Najczęściej spotykane są próby 333, 585 i 750, a największą popularnością cieszy się biżuteria o próbie 585.

Piękno i wyjątkowość kolczyków, pierścionków czy obrączek można także uzyskać dzięki połączeniu w jednym egzemplarzu kilku kolorów złota. Największą popularnością cieszy biżuteria mająca elementy wykonane z białego i żółtego złota, ale nierzadko wybierane jest też to różowe, które łączy się z białym. Warto też wspomnieć, że różowe złoto powstaje w wyniku połączenia klasycznego złota z miedzią i srebrem, a białe jest efektem dodania palladu i niklu. Najrzadziej spotykane jest czarne złoto, podobnie jak czarne diamenty.

Złota biżuteria była od wieków synonimem luksusu i obiektem pożądania. Nic więc dziwnego, że alchemicy poświęcali mnóstwo czasu i starań, aby otrzymać złoto dzięki przekształceniu różnych substancji, głównie ołowiu. Co prawda nigdy im się to nie udało, ale przynajmniej stworzyli podstawy nauki, która dziś nazywa się chemia.